Коли потрібне перемотування електричних двигунів

 

Електродвигуни іноді ламаються. Щоб відновити роботу електричного двигуна, вдаються до перемотування. Цей простий і недорогий процес здатний повернути до життя поламаний пристрій і це обійдеться дешевше, ніж покупка нового двигуна. Як зрозуміти, що потрібно робити перемотування електричного двигуна?

 

Ознаки поломки двигуна

перемотування електричних двигунів

Якщо двигун не вмикається або різко перестав працювати при включеному стані, необхідно провести поверхневу діагностику. Для цього оглядають прилад на предмет видимих пошкоджень, відламаних деталей, механічних пошкоджень. Ще одна ознака — масляні плями або помітна струмінь, що витікає з електродвигуна.

 

Далі необхідно від’єднати пристрій від мережі і спробувати вручну покрутити двигун. Якщо обертання утруднено, можливо, є несправність підшипника або обертанню заважають механічні частини. Якщо ви володієте необхідними знаннями, можна виміряти опір струму двигуна. Це дасть зрозуміти, чи потребує електричний двигун перемотування.

 

Опір повинен бути вказаний на табличці або в керівництві користувача. Опір залежить від
температури, тому ви можете побачити різні свідчення на приладі в залежності від температури навколишнього середовища або температури обмотки, якщо ще пару хвилин тому вона працювала. Можна внести поправку на фактичні умови навколишнього середовища, а потім порівняти з проведеними вимірами. Якщо вимірювання не відповідають очікуваним, то може знадобитися перемотування електричного двигуна.

 

Опір ізоляції можна вимірювати між обмотками, а також між обмотками і точкою заземлення. При використанні приладу з напругою 500 В необхідно вжити заходів обережності для захисту будь-яких термісторів, які можуть бути встановлені в обмотці. В ідеалі значення має становити мінімум 2 мОм, а переважно понад 100 мОм. Якщо значення становить 2 МОм або менше, це означає, що ізоляція в поганому стані або вже вийшла з ладу.

 

Більшість несправностей обмоток буде пов’язано з низьким опором. Це відбувається з різних причин — вік, пошкоджені дроти, забруднення, скачки напруги, перегрів і вібрації. Перемотка електричного двигуна вирішує проблему.

ФОРМА ЗВОРОТНОГО ЗВ'ЯЗКУ
Icon Form